26.04.16 08:10 Wiek: 1 year

Wizyta dotycząca organizacji „Miasteczka Smaku” na Warmii i Mazurach przedstawicieli z partnerskiego regionu Departamentu Côtes d’Armor z Francji w Warmińsko-Mazurskiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości

Kategoria: Aktualności

 

26 kwietnia 2016 roku w Warmińsko-Mazurskiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości w odbyło się spotkanie z przedstawicielami partnerskiego regionu Departamentu Côtes d’Armor z Francji.

W spotkaniu udział wzięli m.in.: Pan Loic Sorin, Pan Antoni Górski, Prezes WMIRiP oraz  Pani Alicja Bojarska, Zastępca Dyrektora w Departamencie Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego

W trakcie spotkania trzy strony tj. WMIRiP, Urząd Marszałkowski oraz Izba Rzemieślnicza Côtes d’Armor podkreśliły wolę polityczną współpracy i swoje zaangażowanie w realizację koncepcji „Miasteczka Smaku” na Warmii i Mazurach. Pan Loic Sorin przekazał, iż radni Izby Rzemieślniczej Côtes d’Armor są bardzo zadowoleni, że to właśnie Warmińsko-Mazurska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości będzie współpilotować tworzenie „Miasteczka Smaku” na Warmii i Mazurach.

Pan Antoni Górski powiedział, że Izba Rzemiosła z zadowoleniem przyjęła fakt, iż współpraca będzie trójstronna, tzn., Samorząd będzie głównym liderem, ważne jest natomiast, aby współpracować z Izbą Rolniczą i Regionalną Izbą Gospodarczą Żywności. Działania „MS” należy kierować do mieszkańców Warmii i Mazur, ale też do przedsiębiorców.

Źródło: Notatka Pani Magdaleny Florenc-Karwowskiej


  • Krajowy System Usług
  • Solvit
  • ZRP